ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12601358
*
nr 1260 1358
Spegel
1800-tal, 80x37
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 juni 2019
kl 18:36:58
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 1260 1358
Spegel
1800-tal, 80x37
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 juni 2019 |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



